Małopolski Klub Siatkówki
Muszyna S.A.

Zwycięstwo Polskiego Cukru na zakończenie rundy zasadniczej!

2018-04-11 godz. 20:42   Drukuj   A A A
W ostatnim meczu rundy zasadniczej Polski Cukier Muszynianka zwyciężył na parkiecie Impela Wrocław 2 : 3 (21:25, 18:25, 25:19, 25:23, 11:15). Rundę zasadniczą Polski Cukier kończy na 7. miejscu.

Podopieczne Bogdana Serwińskiego dobrze weszły w mecz i bardzo szybko objęły dwusetowe prowadzenie, wygrywając dwie kolejne partie do -21 oraz do -19. Dziesięcio minutowa przerwa znacznie zmieniła przebieg gry. Walczące o utrzymanie bezpiecznej lokaty w lidze Wrocławianki, dzielnie walczyły o każdy punkt, co przyniosło dla nich świetny rezultat. Impel wygrał dwie kolejne partie i zapewnił sobie już przynajmniej jeden - jak się później okazało – niezwykle cenny punkt. W decydującej odsłonie skuteczniejsze były siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki, które zapisały tie-break na swoją korzyść 11:15 i zwycięstwem 2 : 3 zakończyły zmagania w rundzie zasadniczej.

Najwięcej punktów dla drużyny Polskiego Cukru Muszynianki zdobyła Maja Savić i Monika Bociek (po 14 punktów). Po stronie gości wyróżniły się szczególnie Gałucha (18) oraz Murek (17).

Polski Cukier Muszynianka mimo zwycięstwa nie zdołał awansować na pozycję 6. w tabeli ligowej, gdyż swój mecz także wygrał Trefl Proxima Kraków. Ostatecznie zespół z Muszyny zajmuje 7 miejsce i w fazie play-off zmierzy się z drużyną BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę, tj. 15.04.2018 r. w Muszynie.