Małopolski Klub Siatkówki
Muszyna S.A.

Trzy punkty dla Polskiego Cukru Muszynianki!

2018-03-07 godz. 20:05   Drukuj   A A A
Polski Cukier Muszynianka wygrał na własnym parkiecie z Pałacem Bydgoszcz 3 : 1 (21:25, 25:19, 25:13, 25:17). MVP spotkania została Małgorzata Śmieszek.

Wyjściowe szóstki:

Polski Cukier Muszynianka: Brzóska, Śmieszek, Savić, Wójcik, Radenković, Bociek, Medyńska (L)

KS PAŁAC Bydgoszcz: Misiuna, Mazurek, Krzywicka, Kuligowska, Maternia, Różyńska, Jagła (L)

Początek środowego spotkania obfituje w równą wymianę ciosów z obu stron (4:4). Żadna z ekip nie może zyskać przewagi większej niż symboliczny jeden punkt, dużo długich wymian (12:12). Im dalej w las tym coraz więcej prostych błędów głównie w polu serwisowym (15:14). Po raz pierwszy dwupunktową przewagę uzyskuje Pałac w końcowych fragmentach pierwszej odsłony (17:19). Chwilę później błąd w ataku popełnia Bociek i o czas musi prosić trener Serwiński. Po czasie dla Polskiego Cukru błyskawicznie odpowiada trener Makowski prosząc o przerwę dla swojej ekipy (19:20). Bardzo skutecznie w końcowych fragmentach prezentuje się środkowa Misiuna i w dużej mierze dzięki jej dobrej grze w ataku i obronie, Pałacanki blisko triumfu w pierwszej odsłonie (20:24). Bydgoszczanki wykorzystują drugiej setbola i wygrywają inauguracyjną odsłonę 21 -25.

Od początku drugiej partii Pałacanki emanują pewnością siebie i prezentują szereg znakomitych zagrań dzięki którym zyskują przewagę. Do stanu 6:9 trener Serwiński wykorzystuje… obydwie przerwy na żądanie, próbując wybudzić swój zespół z letargu. W zespole Polskiego Cukru pojawiają się kolejne zmiany: Karakaseva i Flakus .Podopieczne Bogdana Serwińskiego prezentują się znacznie gorzej od rywalek (9:14). Po dobrym serwisie Karakashevej Polski Cukier redukuje straty, czas dla Piotra Makowskiego (13:16). Po przerwie gospodynie nie przestają nacierać na przyjezdne siatkarki, pojawia się blok i skuteczny kontratak. Znakomita zagrywka Radenković wyprowadza Polski Cukier na prowadzenie (20:18). Rozbite Bydgoszczanki nie mogą się już podnieść w drugiej odsłonie, której końcówkę przegrywają…11:1! Druga partia dla Polskiego Cukru Muszynianki 25 : 19.

W trzeciej odsłonie na placu boju po stronie Polskiego Cukru pozostała zwycięska szóstka z drugiej partii, która bardzo skutecznie rozpoczyna seta (9:5). Szybko o czas prosi trener Makowski. Po stronie Pałacu sporo błędów, które zwiększają dystans do Polskiego Cukru Muszynianki (12:5). Za to gospodynie imponują szczelnym i skutecznym blokiem (17:7). Podopieczne Bogdana Serwińskiego dominują całkowicie w trzeciej odsłonie rozbijając rywalki w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła (21:10). Cudu nie było, Polski Cukier Muszynianka rozbija Pałac Bydgoszcz 25 – 13.

Czwartą odsłonę znakomicie rozpoczynają Bydgoszczanki, które odskakują dzięki skutecznemu blokowi oraz dobrej zagrywce. Szybki czas dla trenera Serwińskiego (2:5). Trzy punkty przewagi wciąż utrzymują się na korzyść Pałacanek (6:9). Skuteczny blok na Wójcik powoduje błyskawiczną reakcję trenera Serwińskiego, który prosi o czas dla swojej ekipy (8:12). Gospodynie ambitnie próbują niwelować straty z początku czwartego seta. As serwisowy Savić doprowadza do remisu (15:15). Im bliżej końca tym bardziej inicjatywa przeważa się na stronę Polskiego Cukru Muszynianki (20:17). Końcówka była koncertowa w wykonaniu gospodyń, które pewnie wygrały 25 : 17 i całe spotkanie 3 – 1.


Polski Cukier Muszynianka Muszyna – KS PAŁAC Bydgoszcz

3 : 1 (21:25, 25:19, 25:13, 25:17)


MVP: Małgorzata Śmieszek

Składy zespołów:

Polski Cukier Muszynianka: Brzóska, Śmieszek, Savić, Wójcik, Radenković, Bociek, Medyńska (L) oraz Flakus, Karakasheva

KS PAŁAC Bydgoszcz: Misiuna, Mazurek, Krzywicka, Kuligowska, Maternia, Różyńska, Jagła (L) oraz Fedusio, Andersohn, Fojucik, 


Administrator Dodał:
Administrator
Udostępnij:
Facebook Twitter Google+ Wykop Addthis
 
 

Komentarze

REKLAMA

PARTNERZY STRATEGICZNI
SPONSORZY
PATRON MEDYCZNY
SPONSOR TECHNICZNY
DOSTAWCA USŁUG HOSTINGOWYCH