Małopolski Klub Siatkówki
Muszyna S.A.
Polski Cukier Muszynianka Muszyna
BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała
2018-03-26 18:00
Liga Siatkówki Kobiet - faza zasadnicza
Transmisja TV
Do meczu pozostało: dni godz. min. sek.

"Srebrny" Karpacz dla Polskiego Cukru Muszynianki - dobry prognostyk?

2017-10-01 godz. 20:10   Drukuj   A A A
1 dnia października siatkarki Polskiego Cukru Muszynianka Muszyna zakończyły zmagania w Międzynarodowym Turnieju w Karpaczu, w którym ostatecznie zajęły drugą lokatę.

W Turnieju w Karpaczu podopieczne Bogdana Serwińskiego podejmowały znaczące firmy na siatkarskim rynku: aktualnego brązowego medalistę Ligi Siatkówki Kobiet – KS Developres Rzeszów, wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski – Tauron MKS Dąbrową Górniczą i potentata niemieckiej Budensligi – Schwerin SC.

W pierwszym dniu zmagań (piątek) turniejowych siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki mierzyły się z Developresem Rzeszów. Pomimo przegranych pierwszych partii zawodniczki Polskiego Cukru mocno postawiły się rywalkom i doprowadziły do tie-breaku, w którym niestety musiały uznać wyższość rywalek.

W drugim dniu turnieju (sobota) Polski Cukier Muszynianka podejmował niemiecki Schwerin SC. Przebieg meczu był nieco inny, gdyż tym razem to siatkarki z Muszyny po słabszym początku, objęły prowadzenie w meczu. Jednak dwie ostatnie partie po zaciętej i bardzo wyrównanej „wymianie ciosów” padły łupem Schwerin SC, który finalnie pokonał Polski Cukier po tie-breaku 3 : 2.

Na zakończenie turnieju podopieczne Bogdana Serwińskiego mierzyły się w niedzielne przedpołudnie z Tauronem MKS Dąbrową Górniczą. Starcie to miało dodatkową dawkę emocji, ze względu na kalendarz Ligi Siatkówki Kobiet, według którego to właśnie z Tauronem siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki  za dwa tygodnie zainaugurują ligowe zmagania. Tym razem siatkarki z Małopolski nie pozostawiły żadnych złudzeń i pewnie, w trzech setach odprawiły rywalki z kwitkiem.

Pomimo dwóch porażek i jednego zwycięstwa, zespół Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna uplasował się ostatecznie na drugiej lokacie, dzięki dużej ilości zdobytych punktów (5 pkt). Czwarte miejsce zajął Schwerin SC (3 pkt), a trzecie Tauron MKS Dąbrowa Górnicza (4 pkt). Zwyciężyła drużyna KS Developres Rzeszów, która wygrała wszystkie spotkania po tie-breaku i zgromadziła 6 pkt.

Występ Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna w Karpaczu można traktować jako bardzo udany. Zgodnie z zapowiedzią trenera Bogdana Serwińskiego, turniej był traktowany stricte treningowo. Tym bardziej ostateczne zajęcie drugiej lokaty trzeba uznać za rezultat bardzo satysfakcjonujący.

Przed rozpoczęciem Ligi Siatkówki Kobiet pozostał ostatni sprawdzian formy – w najbliższy weekend w Rzeszowie. Zespół Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna po raz pierwszy w tym sezonie wystąpi w kompletnym składzie, gdyż w tygodniu do ekipy Polskiego Cukru Muszynianki dołączą dwie brakujące "kadrowiczki": Monika Bociek oraz Roksana Brzóska.


Wyniki:

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – KS Developres Rzeszów   2 – 3 (17:25, 20:25, 25:21, 25:22, 10:15)

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Schwerin SC   2 - 3 (21:25, 25:14, 25:18, 24:26, 13:15)

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Polski Cukier Muszynianka Muszyna   0 - 3 (22:25, 21:25, 18:25)


Ostateczna klasyfikacja:

1. KS Developres Rzeszów

2. Polski Cukier Muszynianka Muszyna

3. Tauron MKS Dąbrowa Górnicza

4. Schwerin SC

Administrator Dodał:
Administrator
Udostępnij:
Facebook Twitter Google+ Wykop Addthis
 
 

Komentarze

REKLAMA

PARTNERZY STRATEGICZNI
SPONSORZY
PATRON MEDYCZNY
SPONSOR TECHNICZNY
DOSTAWCA USŁUG HOSTINGOWYCH