Małopolski Klub Siatkówki
Muszyna S.A.
Polski Cukier Muszynianka Muszyna
BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała
2018-03-26 18:00
Liga Siatkówki Kobiet - faza zasadnicza
Transmisja TV
Do meczu pozostało: dni godz. min. sek.

Porażka Polskiego Cukru w Łodzi…

2017-11-19 godz. 09:40   Drukuj   A A A
Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna uległy w Łodzi miejscowym siatkarkom Budowlanych Łodź 3 : 0 (26:24, 25:23, 25:11) w ramach VI kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. MVP spotkania została Agnieszka Kąkolewska.

źródło zdjęcia: www.lsk.plps.pl

Do Łodzi siatkarki Polskiego Cukru pojechały osłabione, gdyż z powodu urazu nie mogła wystąpić podstawowa – jak dotąd – rozgrywająca drużyny Bogdana Serwińskiego Danica Radenković. Inauguracyjna odsłona napawała optymizmem, gdyż siatkarki Polskiego Cukru nie odstępowały na krok. Przed decydującymi fragmentami Polski Cukier miał niewielką przewagę na rywalkami, jednak w głównej mierze dobra zagrywka zniwelowała różnicę i zespoły musiały grać na przewagi. Efektownym blokiem zakończyły siatkarki Łodzi pierwszą odsłonę 26 – 24.

Druga odsłona przebiegała jak według podobnego scenariusza inauguracyjnego seta. Zespoły grały nierówno, jednak żadna z ekip nie zdołała zbudować solidnej zaliczki punktowej w początkowym i środkowym fragmencie seta. Im bliżej końca drugiej odsłony tym większa przewaga zaznaczała się po stronie Budowlanych (20:17). Podopieczne Bogdana Serwińskiego zdołały zbliżyć się do rywalek tylko na jeden punkt (24:23), jednak ten decydujący zdobyła środkowa Gabriela Polańska i Budowlane znowu mogły się cieszyć ze zwycięstwa 25 – 23.

Po dziesięciominutowej przerwie Budowlane bardzo szybko narzuciły wysokie tempo i błyskawicznie budowały swoją przewagę punktową oraz „podwalinę” do wygranej w sobotnim starciu (10:5). W ekipie Polskiego Cukru Muszynianki pojawiały się zmienniczki, jednak nie zmieniło to obrazu trzeciego seta, który bardzo pewnie wygrały Budowlane 25 – 11 i całe spotkanie 3 : 0.

MVP spotkania została Agnieszka Kąkolewska.

Klucze do zwycięstwa (w naszej opinii):

1) Blok punktowy: 17 do 5 na korzyść Budowlanych Łódź

2) Znacznie lepszy procent przyjęcia zagrywki po stronie gospodyń (poz. 46% - 63%)

3) Wyższa skuteczność w ataku (6 % różnicy)

Grot Budowlani Łódź – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:0
(26:24, 25:23, 25:11)

Składy:
Budowlani Łódź: Polańska, Kąkolewska, Twardowska, Grobelna, Vincourova, Grajber, Witkowska (libero) oraz Cutura i Kędziora
Polski Cukier Muszynianka: Śmieszek, Savić, Wójcik, Bociek, Bałdyga, Karakasheva, Medyńska (libero) oraz Brzóska, Portalska i Lis

 

Administrator Dodał:
Administrator
Udostępnij:
Facebook Twitter Google+ Wykop Addthis
 
 

Komentarze

REKLAMA

PARTNERZY STRATEGICZNI
SPONSORZY
PATRON MEDYCZNY
SPONSOR TECHNICZNY
DOSTAWCA USŁUG HOSTINGOWYCH