Małopolski Klub Siatkówki
Muszyna S.A.

Polski Cukier przywozi z Sopotu jeden punkt..

2017-03-13 godz. 20:58   Drukuj   A A A
Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki zdołały po części odwrócić losy spotkania i powrócić od stanu 0 : 2, jednak w tie-breaku uległy ostatecznie Atomowi Trefl Sopot 3 : 2 (25:19, 26:24, 25:27, 25:27, 15:9). MVP: Karolina Goliat.

Sytuacja w dolnej części tabeli ORLEN Ligi jest bardzo napięta i każde punkty są w tym okresie bardzo cenne. Siatkarki Polskiego Cukru, które w obecnym sezonie radzą sobie znacznie gorzej na wyjazdach niż na własnym parkiecie musiały rywalizować z miejscowym Atomem Trefl Sopot w niespotykanych na co dzień warunkach – przy prawie dziesięciotysięcznej publiczności.

W inauguracyjnej odsłonie podopieczne Ryszarda Litwina były wyraźnie zdeprymowane i popełniały więcej własnych błędów, w efekcie czego gospodynie wygrały pewnie 25 – 19. W drugiej odsłonie Polski Cukier zdecydowanie lepiej rozpoczął (1:7, 15:20), jednak nie był w stanie utrzymać prowadzenia, przegrywając na przewagi 26 – 24.

Można rzec, że co się odwlecze to nie uciecze, albowiem w kolejnych dwóch odsłonach siatkarki Polskiego Cukru Muszynianka zwyciężały… na przewagi w niezwykle emocjonujących okolicznościach. Trzecia i czwarta partia padły łupem Małopolskiej ekipy w identycznych rozmiarach 25 – 27.

Niestety w ostatnim, decydującym secie od początku wysokie tempo narzuciły zawodniczki Atomu Trefla Sopot (8:4, 11:5) przez co ekipa Polskiego Cukru nie była w stanie się przeciwstawić. Ostatecznie Atom Trefl Sopot zwyciężył 3 – 2 (25:19, 26:24, 25:27, 25:27, 15:9). MVP spotkania

Drużyna Polskiego Cukru Muszynianka co prawda nie odniosła zwycięstwa, jednak w niezwykłym stylu „wydarły” rywalkom ligowy punkt, który w ostatecznym rozrachunku może okazać się niezwykle cenny.

MVP spotkania została zdobywczyni 21 punktów – Karolina Goliat (atakująca).

 

Administrator Dodał:
Administrator
Udostępnij:
Facebook Twitter Google+ Wykop Addthis
 
 

Komentarze

REKLAMA

PARTNERZY STRATEGICZNI
SPONSORZY
PATRON MEDYCZNY
SPONSOR TECHNICZNY
DOSTAWCA USŁUG HOSTINGOWYCH