Do meczu pozostało: dni godz. min. sek.
Z ostatniej chwili:

Polski Cukier przegrywa z Budowlanymi Toruń…

2017-02-16 godz. 09:29   Drukuj   A A A
Drużyna Polskiego Cukru Muszynianki uległa w wyjazdowym spotkaniu XX kolejki ORLEN Ligi ekipie Giacomini Budowlanych Toruń 0 : 3 (-20, -19, -21). MVP spotkania został Marta Wójcik.

Zespół Polskiego Cukru jechał do Torunia podbudowany dwoma kolejnymi ligowymi zwycięstwami i zdawał się być wyraźnym faworytem. Rywalki z Torunia zajmowały przedostatnie miejsce w tabeli i chciały przerwać negatywną passę kolejnych porażek. Jak się później okazało udało się im to nad wyraz skutecznie…

Wszystkie sety lepiej rozpoczynał zespół Polskiego Cukru, natomiast w dalszej części setów inicjatywę przejmowały siatkarki Budowlanych Toruń i koniec końców skuteczniej kończyły wszystkie partie. W efekcie tego wygrywały pewnie w trzech setach 25 : 20, 25:19, 25:21.

Torunianki zdecydowanie lepiej zagrały blokiem, którym zdobyły aż 15 punktów (9 punktów – Ryznar) przy tylko 4 „oczkach” Polskiego Cukru. Podopieczne Ryszarda Litwina miały problem ze skutecznym sforsowaniem toruńskiego bloku, co miało swoje przełożenie na wynik meczu.

Polski Cukier Muszynianka powróci na ligowe parkiety powróci już w niedzielę, u siebie będzie podejmował v-ce lidera – Impel Wrocław o godz. 14:45.

Składy:

Giacomini Budowlani Toruń: Paulava (7), Lewandowska (9), Polak (10), Wójcik (5), Ryznar (11), Pavan (16), Martinez (libero) oraz Janik i Nowak

Polski Cukier Muszynianka: Savić (10), Wawrzyniak (14), Wójcik (2), Wilk (1), Cvetanović (14), Sredić (4), Medyńska (libero) oraz Szabó, Rabka (1), Cikiriz i Sosnowska