Liga Siatkówki Kobiet
Do meczu pozostało: dni godz. min. sek.

Polski Cukier przegrywa w meczu VII kolejki…

2017-11-25 godz. 18:58   Drukuj   A A A
Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki doznały bolesnej porażki z ekipą ENEA PTPS Piła w meczu VII kolejki Ligi Siatkówki Kobiet w Muszynie 1 : 3 (16:25, 11:25, 25:23, 23:25). MVP meczu została Dajana Bosković.

Wyjściowe szóstki:

ENEA PTPS Piła:  Trnić, Różycka, Bosković, Walker, Babicz, Wilk, Łysiak (L)

Początek sobotniego starcia bez błędów własnych, cios za cios (3:3). Pierwsze proste błędy po stronie Polskiego Cukru wykorzystuje PTPS zaznaczając nieznacznie swoją przewagę. Seria punktowa Piły w dużej mierze przez błędy własne Polskiego Cukru zmuszają trenera Serwińskiego do poproszenia o przerwę na żądanie (8:13). Przerwa świetnie wpływa na gospodynie, które odrabiają znaczną część strat, tym razem przerwa dla trenera Pasińskiego (12:14). Przerwa równie dobrze działa na PTPS, który ponownie powiększa przewagę (13:18). Wyższa skuteczność pierwszej akcji, mniej błędów własnych i lepszy blok po stronie ENEA PTPS Piła, która pewnie wygrywa pierwszą odsłonę 16 – 25.

Początek długiej partii – mordercze i długie wymiany zakończone sukcesem PTPS Piła – efekt? Błyskawiczny czas dla trenera Serwińskiego (1:4). Ogromna liczba błędów własnych po stronie Polskiego Cukru oraz problemy z forsowaniem pilskiego bloku (4:9). W zespole Polskiego Cukru Muszynianka podwójna zmiana i próba odwrócenia losów seta (6:12). Przerwa na żądanie. Po przerwie kolejne zmiany, tym razem na boisku pojawia się Brzóska i Portalska, Zespół Polskiego Cukru nie może się pozbierać w drugiej odsłonie (6:16). Rozpędzone Pilanki nie do zatrzymania do samego końca gwarantują sobie już przynajmniej jeden punkt w sobotnim starciu, bardzo efektownym zwycięstwem drugiej partii 11 – 25…

Po 10-minutowej przerwie siatkarki Piły przywitały Polski Cukier dwoma efektownymi blokami. Blok rywalek to element,  z którym nie radzą sobie od początku trzeciej partii podopieczne Bogdana Serwińskiego. Generalnie trzecia partia w początkowym okresie to set… bloków po obu stronach siatki (5:6). Szybki czas dla ENEA Piła przy stanie remisowym. Po niefrasobliwym okresie Piły siatkarki Polskiego Cukru mozolnie budują przewagę w trzeciej odsłonie (11:9). W środkowym fragmencie seta zespoły grają punkt za punkt, sporo niedokładności i błędów, ale także ciekawych wymian (17:16). Do końca dużo walki i zmian prowadzenia, z Happy Endem dla Polskiego Cukru Muszynianki 25 – 23.

Niefrasobliwy początek czwartego seta przez zespół gości i bardzo szybka podwójna zmiana rozgrywającej (4:1). Proste błędy własne po stronie Polskiego Cukru zmuszają trenera do szybkiej reakcji - przerwa na żądanie (4:5). Przewaga rywalek rośnie, trener Serwiński decyduje się na zmianę atakującej, wprowadza… Roksanę Brzóskę (9:12). Im dalej w las tym większe problemy gospodyń z forsowaniem pilskiego bloku (12:19). Cudu nie było, ogromna przewaga wystarczyła Pilankom do pewnego i zasłużonego zwycięstwa w czwartym secie 23 – 25 i w całym spotkaniu 1 : 3.