Małopolski Klub Siatkówki
Muszyna S.A.

Polski Cukier Muszynianka zwycięski!

2018-01-13 godz. 19:35   Drukuj   A A A
Po bardzo emocjonującym spotkaniu XIII kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Polski Cukier Muszynianka wygrywa z Impelem Wrocław 3 : 1 (25:21, 25:19, 18:25, 28:26). MVP spotkania została Małgorzata Śmieszek.

Wyjściowe składy:

Polski Cukier Muszynianka: Brzóska, Śmieszek, Savić, Wójcik, Flakus, Radenković, Medyńska (L)

Impel Wrocław: Nichol, Murek, Gałucha, Łozowska, Gierak, Chojnacka, Stenzel (L)

Wyrównany początek, z inicjatywą po stronie Polskiego Cukru Muszynianki (5:3). Po stronie Wrocławianek więcej niedokładności i prostych błędów (8:5). Dobra gra w kontrataku Impela pozwala na wyrównanie stanu pierwszego seta (10:10). Środkowy fragment seta to skuteczna gra zespołów punkt za punkt (14:14). Efektowny blok Savić wyprowadza Polski Cukier na trzypunktowe prowadzenie – pierwszy czas dla trenera Solarewicza (19:16). Chwilę później błyskawiczny drugi czas dla Impela Wrocław (21:16). W odpowiedzi na czas Impela trener Serwiński również prosi o czas dla swojej drużyny. Wypracowana przewaga pozwala na kontrolę przebiegu pierwszej partii przez zespół Polskiego Cukru Muszynianki i pewne zwycięstwo 25 : 21.

Od początku drugiej partii wysokie tempo narzucone przez Polski Cukier głównie na zagrywce przynosi oczekiwany skutek (6:3). Wrocławianki mają ogromne problemy z przyjęciem zagrywki, a co za tym idzie z każdym elementem siatkarskiego rzemiosła. O pierwszą przerwę prosi trener Solarewicz (10-5). Po przerwie dalsza dominacja Polskiego Cukru Muszynianki szczególnie za sprawą znakomitej zagrywki (15:6). Dominacja podopiecznych Bogdana Serwińskiego w drugiej odsłonie nie podlega dyskusji (18:8). Duża przewaga wprowadza rozprężenie po stronie Polskiego Cukru i o czas prosi trener Serwiński (20:13). Uzyskana przewaga we wcześniejszej fazie seta pozwala na przekonujące zwycięstwo Polskiego Cukru 25 : 18.

Po 10-minutowej przerwie wysokie tempo narzucają siatkarki Polskiego Cukru (4:1). Wrocławianki ambitnie starają się zatrzymać rozpędzone rywalki, ale zadanie utrudnia mocna zagrywka przeciwniczek (8:6). Skuteczna gra w obronie i kontrataku wyprowadza Wrocław na prowadzenie w trzeciej partii, co skutkuje błyskawicznym czasem na żądanie trenera Serwińskiego (10:13). Po przerwie dobry okres gry Polskiego Cukru doprowadza do ponownego remisu (13:13). Wrocławianki ponownie sukcesywnie budują przewagę, która po dobrej zagrywce sięga trzech punktów – drugi czas dla trenera Serwińskiego (16:19). Impel w końcowym fragmencie seta skuteczny szczególnie na zagrywce, czym zyskuje przewagę nad rywalkami i pewnie wygrywa seta 19 : 25.

Czwarta partia ponownie lepiej rozpoczęta przez gospodynie sobotniego starcia (4:2). Wrocławianki szybko budzą się z letargu i poprawiają swoją grę, dzięki czemu wysuwają się na prowadzenie w czwartej odsłonie (7:9). Przerwa na żądanie dobrze działa na zespół Polskiego Cukru, który błyskawicznie odzyskuje prowadzenie (11:10). Zespoły ponownie grają twardą siatkówkę punkt za punkt i często zmieniają się na prowadzeniu (15:15). Błędy własne po stronie Polskiego Cukru zbliżają Impel do piątego seta (15:19). Ambitna gra Polskiego Cukru Muszynianki doprowadza do emocjonującej końcówki i o czas musi prosić trener Solarewicz (21:22). Ogromne emocje, zespoły grały na przewagi, ale więcej zimnej krwi zachowały gospodynie i przy niezwykłym dopingu miejscowej publiczności zwyciężyły 28 – 26 i całe spotkanie 3 : 1.