Liga Siatkówki Kobiet
Do meczu pozostało: dni godz. min. sek.

Polski Cukier Muszynianka zdobywa Bydgoszcz!

2017-12-02 godz. 20:12   Drukuj   A A A
Po świetnym meczu siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki pokonały w wyjazdowym pojedynku Pałac Bydgoszcz 0 : 3 (22:25, 21:25, 14:25). MVP spotkania została Maja Savić.

Po dość nieśmiałym początku meczu VIII kolejki podopieczne Bogdana Serwińskiego szybko przejmują inicjatywę, i za sprawą swojej dobrej i skutecznej gry budują wyraźną przewagę punktową (12:18, 14:20). W końcowym fragmencie pierwszej odsłony gospodynie przeprowadzają szturm, dzięki któremu zbliżają się do Polskiego Cukru nawet na dwa oczka (22:24), jednak zawodniczki Polskiego Cukru zadają decydujący cios i wygrywają pierwszą odsłonę 22 – 25.

W drugiej partii Polski Cukier znacznie szybciej przejmuje inicjatywę i od początku seta narzuca wysokie tempo, co ma swoje odzwierciedlenie w rezultacie (2:7). Ambitna pogoń miejscowych siatkarek przynosi rezultaty i przed decydującymi fragmentami drugiej odsłony wynik wyrównuje się (16:17). Czas na żądanie trenera Serwińskiego działa znakomicie na siatkarki Polskiego Cukru, które wracają do swojej dobrej gry i nie wypuszczają szansy na wygranie również drugiej odsłony 21 – 25.

10-minutowa przerwa nie wybija z rytmu siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki, które wykorzystują swoje przewagi i budują skutecznie przewagę punktową w trzeciej odsłonie spotkania (12:18). Seryjnie zdobywane punkty nakręcają siatkarki Polskiego Cukru i wybijają z głowy gospodyniom myśli o zdobyciu chociażby jednego seta w sobotnim starciu. Koniec końców w trzeciej partii Polski Cukier Muszynianka lepszy od KS Pałac Bydgoszcz 14 – 25 , końcowy rezultat spotkania 0 : 3. MVP: Maja Savić.

Dzięki zwycięstwu za trzy punkty Polski Cukier Muszynianka przynajmniej do jutra awansował na 5 pozycję w ligowej tabeli.