Małopolski Klub Siatkówki
Muszyna S.A.

Polski Cukier Muszynianka wygrywa z V-ce Mistrzem Polski!

2018-02-24 godz. 19:36   Drukuj   A A A
Po znakomitym spotkaniu Polski Cukier Muszynianka zwyciężył z Grotem Budowlanymi Łódź 3 : 2 (25:20, 20:25, 25:21, 24:26, 15:10). MVP spotkania została Monika Bociek.

Wyjściowe szóstki:

Polski Cukier Muszynianka: Brzóska, Śmieszek, Savić, Wójcik, Radenković, Bociek, Medyńska (L)

Grot Budowlani Łódź: Polańska, Kąkolewewska, Twardowska, Witkowska (L), Grobelna, Vincourova, Grajber

Lepiej sobotnie starcie otwierają siatkarki Polskiego Cukru, głównie za sprawą skutecznej gry w kontrataku Moniki Bociek i dobrej zagrywki. Stosunkowo szybko o czas prosi trener Krzyształowicz (7:3). Po przerwie skuteczniej zaczynają grać przyjezdne siatkarki z Łodzi (9:7). Jak się okazuje tylko przez chwilę, gdyż błędy własne powodują, że przewaga Polskiego Cukru rośnie (12:7). Na placu gry pojawia się Cutura za Grobelną. Po asie serwisowym o drugi czas prosi trener Grota Budowlanych Łódź (13:7). Zespoły grają skutecznie pierwsze akcje przez co bezpieczna przewaga podopiecznych Bogdana Serwińskiego utrzymuje się (16:11). Dobra zagrywka Polskiego Cukru zmusza Łodzianki do prostej gry, co skutkuje bardzo skutecznym blokiem gospodyń (20:13). Po dwóch straconych punktach z rzędu o czas prosi trener Serwiński (20:15). Gospodynie nie mylą się więcej niż dwukrotnie w serii, dzięki czemu utrzymują pewną przewagę w pierwszym secie (23:19). Przed zakończeniem seta jeszcze o drugi czas prosi trener Serwiński. Ostatecznie pierwszą odsłonę pewnie wygrywa Polski Cukier Muszynianka 25 – 20.

Drugą odsłonę Budowlani rozpoczynają w wyjściowym ustawieniu. Od początku oba zespoły grają punkt za punkt (4:4). Druga partia pełna jest znakomitych wymian, ataków i efektownych obron z obu stron (10:10). Pierwsze wyraźniejszą przewagę punktową zdobywają Łodzianki za sprawą skutecznej zagrywki Martyny Grajber. O przerwę prosi trener Serwiński (12:14). Gorąca atmosfera na trybunach udziela się również na boisku, coraz więcej sytuacji stykowych, dużo dyskusji i ogromne emocje. Tym razem o czas prosi trener Krzyształowicz (17:16). Po czasie dwa bloki z rzędu Kąkolewskiej i dobra zagrywka Twardowskiej wyprowadzają Łodzianki na prowadzenie (17:19). Po przerwie Łodzianki nie zwalniają tempa i za sprawą świetnej zagrywki powiększają przewagę (17:21). Zbudowana przewaga wystarcza Budowlanym do bezpiecznego zamknięcia drugiej odsłony na swoją korzyść 20 – 25.

Trzecią partię od dwóch skutecznych bloków rozpoczynają Budowlane, jednak cztery kolejne punkty trafiają na konto Polskiego Cukru i błyskawicznie o czas prosi trener Krzyształowicz (4:2). Po przerwie Łodzianki niwelują dwa punkty straty za sprawą skutecznej gry w kontrataku. Świetna zagrywka i dobra gra w obronie Polskiego Cukru Muszynianki owocuje kolejnymi punktami zdobytymi w serii (8:4). Bardzo szybko o drugi czas musi prosić trener Krzyształowicz, gdyż sytuacja dla jego zespołu staje się coraz trudniejsza (10:5). Po raz kolejny na placu gry pojawia się Cutura, tym razem na pozycji przyjmującej za Julię Twardowską. Łodzianki odrabiają kilka oczek z rzędu i o czas prosi trener Serwiński (11:9). Budowlane starają się sukcesywnie urywać punkty, jednak wciąż na prowadzeniu siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki (16:13). Przez znaczną część trzeciego seta utrzymuje się różnica 2 – 3 punktów na korzyść gospodyń. Kolejne błędy po stronie Grota zbliżają Polski Cukier do wygranej w trzeciej odsłonie (21:15). Pod koniec seta o czas prosi jeszcze trener Serwiński. Gospodynie nie dają sobie wyrwać zwycięstwa i zapewniają sobie już przynajmniej jeden ligowy punkt wygrywając 25 – 21.

Podrażnione Łodzianki mocno zaczynają czwartą partię, głównie za sprawą bardzo skutecznej zagrywki Vincourovej – błyskawiczna reakcja trenera Serwińskiego, który prosi o czas dla swojej ekipy (1:5). Siatkarki Polskiego Cukru dobrze reagują po czasie i przy zagrywce Radenković niwelują większość poniesionych strat punktowych (5:6). Na parkiecie pojawia się Julia Twardowska, która zastępuje Kaję Grobelną. Trener Krzyształowicz musi przerwać dobrą serię Polskiego Cukru prosząc o czas dla swojej ekipy (9:7). Łodzianki wracają do cierpliwej gry i skutecznego kontrataku, który wyprowadza je na dwupunktowe prowadzenie (11:13). Podopieczne  Bogdana Serwińskiego dwukrotnie pozwalają oddalić się rywalkom na dwa oczka, ale dwukrotnie udaje się szybko odrabiać straty (16:16). Łodzianki po raz odskakują, tym trener Serwiński reaguje czasem (16:18). I tym razem skuteczna pogoń Polskiego Cukru wyprowadza gospodynie na prowadzenie – czas dla trenera Krzyształowicza (19:18). Świetna zagrywka Bociek wyprowadza Polski Cukier na dwa punkty przewagi (23:21). Zagrywka Muszyńskiej i Ptak przechyla szalę na korzyść Budowlanych, które doprowadzają do tie-breaka 24 – 26.

Piąta partia rozpoczyna się równie emocjonująco co końcówka czwartej odsłony (3:2). Zespoły walczą niesamowicie o każdy punkt, sporo niesamowitych wymian i kontrowersyjnych decyzji (7:5). O czas prosi trener Krzyształowicz. Przy zmianie stron niewielka przewaga Polskiego Cukru Muszynianki (8:6). Znakomity atak Wójcik wyprowadza Polski Cukier na trzypunktową przewagę, drugi czas dla Grota (11:8). Przy stanie 13:9 o czas dla swojej ekipy prosi trener Serwiński. Chwilę później… ponownie czas dla Polskiego Cukru. Koniec końców po skutecznym ataku Savić zwycięstwo Polskiego Cukru 15 – 11 i całe spotkanie 3 : 2.

 

 

 

Polski Cukier Muszynianka – Grot Budowlani Łódź

3 : 2 (25:20, 20:25, 25:21, 24:26, 15:10)

MVP: Monika Bociek

Składy zespołów:

Polski Cukier Muszynianka: Brzóska, Śmieszek, Savić, Wójcik, Radenković, Bociek, Medyńska (L)

Grot Budowlani Łódź: Polańska, Kąkolewewska, Twardowska, Witkowska (L), Grobelna, Vincourova, Grajber oraz Cutura, Muszyńska, Ptak.

 

Administrator Dodał:
Administrator
Udostępnij:
Facebook Twitter Google+ Wykop Addthis
 
 

Komentarze

REKLAMA

PARTNERZY STRATEGICZNI
SPONSORZY
PATRON MEDYCZNY
SPONSOR TECHNICZNY
DOSTAWCA USŁUG HOSTINGOWYCH