Liga Siatkówki Kobiet
Do meczu pozostało: dni godz. min. sek.

Polski Cukier Muszynianka wygrywa po siatkarskim „thrillerze”!

2017-10-15 godz. 23:01   Drukuj   A A A
Zwycięstwem po tie-breaku 2 : 3 (25:23, 25:23, 15:25, 12:25, 14:16) zakończył się inauguracyjny mecz Polskiego Cukru Muszynianki w sezonie Ligi Siatkówki Kobiet 2017/2018. MVP została Aleksandra Wójcik.

Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna dość niepewnie weszły w mecz, popełniały sporo błędów i nie wykorzystywały swoich okazji szczególnie w kontraktach. Zespół gospodyń mimo,  że bez większych „farejwerek”, ale skutecznie wykorzystywał swoje przewagi oraz ustrzegał się większej ilości błędów. Efektem tego była dość pewna wygrana w pierwszej odsłonie przez Dąbrowianki  25:21.

W drugiej odsłonie podopieczne Bogdana Serwińskiego rozpoczęły zdecydowanie lepiej wypracowując dość wyraźną przewagę w połowie seta (10:14). Okazała się ona jednak niewystarczająca, bowiem Dąbrowianki „poczuły” krew i szybko zniwelowały przewagę wychodząc nawet na prowadzenie. W końcówce zachowały więcej zimnej krwi i to mogły się już cieszyć przynajmniej z jednego punktu 25:23.

Po 10-minutowej przerwie „ruszyła maszyna” Polskiego Cukru – a dokładniej ruszył blok Polskiego Cukru. Dąbrowianki przez dwa kolejne sety nie mogły skutecznie sforsować muszyńskiego bloku prowadzonego przez środkowe Savić i Śmieszek. Podopieczne Magdaleny Śliwy raz za razem dały się zatrzymywać przez największą zdaje się broń Polskiego Cukru Muszynianki – blok. Efektem tego dwie bardzo gładko wygrane partie 25:15 i 25:12.

Tie-break? Ogromne emocje - od 4:0 do 4:5...istny siatkarski „rollercoaster”! Było wszystko, piękne wymiany, bloki, błędy arbitrów (?), ale najważniejsze – był także happy end dla Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna. Wygrana 14:16 i odwrócone losy spotkania: z 2 : 0  na 2 : 3 - brawo! MVP: Aleksandra Wójcik.

Klucze do zwycięstwa w naszej opinii?

1) BLOK!!! (25 punktów zdobytych blokiem, czyli „zaledwie”  jeden cały set. Polski Cukier zamurował MKS Dąbrowę Górniczą.

2) Zagrywka – 7 do 2 w asach (+5) przy zaledwie 3 do 11 przeciwniczek (-8). Bardzo mało błędów w zagrywce jak na pięciosetowy mecz.

3) Determinacja, od 2 : 0…do 2 : 3 - brawo!