Małopolski Klub Siatkówki
Muszyna S.A.

Polski Cukier Muszynianka wraca z Legionowa z kompletem punktów!

2017-02-08 godz. 09:20   Drukuj   A A A
Polski Cukier Muszynianka bardzo pewnie, w trzech setach pokonała miejscową Legioniovię Legionowo 3 : 0 (25:18, 25:22, 25:10) w ramach zaległego meczu XV kolejki ORLEN Ligi. MVP meczu została Marina Cvetanović.

Zespoły miały we wtorkowy wieczór do rozegrania zaległe spotkanie XV kolejki ORLEN Ligi (przeniesione z początku stycznia b.r.). Lepiej spotkanie rozpoczęły zawodniczki Polskiego Cukru, które od początku starały się przejąć inicjatywę i wypracować przewagę (8:5). Gospodynie musiały szybko zacząć odrabiać straty co stosunkowo szybko uskuteczniły (9:9).  W dalszym fragmencie seta przewagę osiągnęły podopieczne Ryszarda Litwina, które napędzane były znakomitą postawą przyjmującej Mariny Cvetanović. W efekcie pierwszą partię bardzo pewnie zapisały na swoim koncie zawodniczki Polskiego Cukru 25 – 18.

Na początku drugiej do gry zabrały się zawodniczki Legionovi, bardzo szybko budując solidną przewagę punktową (5:1). Jednak im „dalej w las” tym gra Polskiego Cukru Muszynianki ulegała poprawie i przewaga punktowa została niwelowana. W środkowym fragmencie seta Polski Cukier zdołał zbudować wyraźną przewagę nad rywalkami (14:10), jednak przed decydującymi fragmentami drugiej odsłony gra ponownie się wyrównała. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały siatkarki Polskiego Cukru i zwyciężyły 25 – 22.

Po 10-minutowej przerwie niezwykłą skutecznością nadal popisywała się drużyna Polskiego Cukru. Głównie za sprawą dobrej zagrywki przyjezdna ekipa błyskawicznie zbudowała wyraźną przewagę nad rywalkami (11:3). Legionovia była bezradna i odstawała wyraźnie od Polskiego Cukru Muszynianki w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Koniec końców Polski Cukier rozgromił rywala w trzeciej odsłonie 25 – 10 i zwyciężył 3 : 0 – po raz pierwszy w obecnym sezonie ligowym.

MVP spotkania została Marina Cvetanović.

Składy:

Legionovia Legionowo: Rasińska, Mikołajewska, Chojnacka, Grabka, Bociek, Alagierska, Korabiec (libero) oraz Zakościelna, Pacak, Grzelak, Wawrzyniak, Bączyńska i Adamek (libero)

Polski Cukier Muszynianka: Savić, Rabka, Sosnowska, Wójcik, Łyszkiewicz, Cvetanović, Medyńska (libero) oraz Wawrzyniak