Liga Siatkówki Kobiet - faza zasadnicza
Do meczu pozostało: dni godz. min. sek.

Polski Cukier Muszynianka ulega Mistrzowi Polski…

2018-02-03 godz. 18:52   Drukuj   A A A
W meczu XVI kolejki Ligi Siatkówki Kobiet siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki przegrały na własnym parkiecie z Chemikiem Police 1 : 3 (25:21, 14:25, 13:25, 16:25). MVP spotkania została Natalia Mędrzyk.

Zespoły rozpoczynają sobotni mecz w następujących zestawieniach:

Mocny początek siatkarek Polskiego Cukru przy dopingu licznie zgromadzonej publiczności (4:1). Dobra zagrywka i skuteczny kontratak podopiecznych Bogdana Serwińskiego przynosi dobre rezultaty (7:4). Po stronie Polskiego Cukru efektywne wymiany przeplatane prostymi błędami własnymi głównie w ataku (7:8). Dobra zagrywka Smarzek i problemy z przyjęciem zmuszają trenera Serwińskiego do prośby o pierwszą przerwę na żądanie (7:10). W odpowiedzi dobra seria zagrywek Bociek i skuteczny blok dają prowadzenie dla Polskiego Cukru Muszynianki – czas dla trenera Głuszaka (12:11). Pierwsza partia obfituje w długie wymiany pełne pięknych obron z obu stron (16:13). As serwisowy Wójcik powiększa przewagę Polskiego Cukru do trzech oczek, o drugi czas prosi trener Chemika (19:16). Zmiany po stronie Chemika Police, Busa zastępuje Smarzek (22:18). Drugi czas dla trenera Serwińskiego przy stanie 22:20. Skuteczna kiwka Radenković kończy pierwszą odsłonę 25 : 21.

Drugi set znacznie lepiej rozpoczynają Policzanki, za sprawą dobrej zagrywki Veljković (0:4). Szybki czas dla trenera Serwińskiego pozwala na złapanie dobrego rytmu przez zespół Polskiego Cukru i poprawę rezultatu (4:6). Po dobrym okresie gry gospodyń proste błędy głównie w ataku zwiększa dystans do Chemika Police – o drugi czas prosi trener Serwiński (8:12). Przy zagrywce Busy siatkarki Polskiego Cukru tracą seryjnie punkty (8:15). Policzanki całkowicie przejmują kontrolę w drugiej partii (11:20). Po stronie Polskiego Cukru Muszynianki kolejne zmiany, pojawiają się Bałdyga i Flakus (13:22). Przerwa spowodowana zamieszaniem przy stoliku sędziowskim trwa bardzo długo i skutkuje kontrowersyjnym powtórzeniem akcji. Do końca seta Chemik kontroluje sytuacje i pewnie wygrywa 14 : 25.

Po 10 minutowej przerwie zespoły wracają do gry punkt za punkt. Policzanki zostają w ustawieniu z seta numer dwa, ze Smarzek na ataku oraz Mędrzyk i Busą na przyjęciu. Dużo błędów zagrywki po stronie Chemika Police (4:4). Skuteczna gra blokiem i dobra zagrywka pozwala ponownie szybko odskoczyć podopiecznym Jakuba Głuszaka – czas dla Bogdana Serwińskiego (6:9). Policzanki bezwzględnie wykorzystują dobry okres gry i stwarzają przewagę głównie za sprawą zagrywki oraz skutecznej obrony (7:13). Proste błędy po stronie Polskiego Cukru powiększają dystans do przeciwnika, co zmusza trenera Serwińskiego do wzięcia drugiej przerwy na żądanie (8:16). W ekipie Polskiego Cukru ponownie pojawiają się zawodniczki rezerwowe. Do końca trzeciej odsłony sytuacja nie ulega zmianie i ponownie siatkarki Chemika pewnie wygrywają 13 : 25.

Nerwowy początek czwartego seta w wykonaniu Polskiego Cukru Muszynianki (1:5). Po raz kolejny o błyskawiczny czas prosi trener Bogdan Serwiński. Po stronie Chemika widać pewność gry i wysoką powtarzalność swoich skutecznych akcji (4:8). Problemy w przyjęciu Polskiego Cukru wpływają na decyzję trenera Serwińskiego z prośbą o drugą przerwę dla swojego zespołu (6:12). Chemik od drugiego seta zaczął regularnie zdobywać punkty, szczególnie przy zagrywce Busy i Veljković. Problemy z przyjęciem powodują trudności ze skutecznym atakiem i lepszą efektywność bloku rywalek (10:17). Kolejne błędy po własnej stronie podcinają skrzydła Polskiemu Cukrowi i przybliżają Chemik do zwycięstwa za trzy punkty (11:19). Koniec końców Chemik nie zagrożony wygrywa trzecią partię z Polskim Cukrem 16 : 25 i całe spotkanie 1 – 3.