Małopolski Klub Siatkówki
Muszyna S.A.

Polski Cukier Muszynianka przegrywa po tie-breaku…

2018-02-17 godz. 21:11   Drukuj   A A A
Miłe złego początki… Po dobrym początku meczu w Krakowie i prowadzeniu 0 : 2 w setach siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki w następnych trzech partiach musiały uznać wyższość rywalek i uległy im 3 : 2 (25:27, 18:25, 25:22, 25:14, 15:8). MVP: Rebecc

Nic nie wskazywało na taki obrót spraw. Po pierwszym, trudnym secie na korzyść Polskiego Cukru Muszynianki i pewnym zwycięstwie w drugiej odsłonie wydawało się, że Polski Cukier pójdzie za ciosem i spróbuje zamknąć spotkanie w Krakowie w trzech setach (25:27, 18:25).

W trzeciej partii przed decydującymi fragmentami seta Polski Cukier Muszynianka wypracował przewagę, jednak szereg prostych błędów zaprzepaścił szansę na zwycięstwie w tym secie i całym spotkaniu (25:22).

W czwartej odsłonie podbudowane gospodynie prowadzone przez Pavan, Paszek i Łukasik chwyciły wiatr w żagle i pewnie wypunktowały podopieczne Bogdana Serwińskiego. Trener Polskiego Cukru próbował odmienić sytuacje wprowadzając zawodniczki rezerwowe, jednak nie zmieniło to obrazu gry (25:14).

Gospodynie nakręcone skuteczną pogonią nie zamierzały odpuszczać i od mocnego uderzenia rozpoczęły również decydującą partię. Niestety dla Polskiego Cukru okazało się, że w tym dniu i dyspozycji obu zespołów Trefl był nie do zatrzymania i ostatecznie zwyciężył w całym spotkaniu 3 – 2 (15:8).

Najskuteczniejszymi zawodniczkami Trefla Proximy była Pavan (20), Paszek (18) oraz Łukasik (15). Po stronie Polskiego Cukru Muszynianki najwięcej oczek zdobyły Bociek (14), Brzóska (14) oraz Wójcik (12).

W całym spotkaniu Trefl Proxima znacznie lepiej radził sobie w zagrywce, bloku oraz skuteczności ataku. W tabeli dzięki zwycięstwu Trefla obie ekipy zbliżyły się do siebie na pięć punktów (Polski Cukier Muszynianka – 7. 27 pkt, Trefl Proxima Kraków – 8. 22 pkt.).