Małopolski Klub Siatkówki
Muszyna S.A.

Polski Cukier Muszynianka nie sprostał Mistrzyniom Polski…

2017-10-29 godz. 20:31   Drukuj   A A A
Polski Cukier Muszynianka Muszyna po zaciętym spotkaniu uległa w Policach miejscowemu Chemikowi 3 : 1 (24:26, 28:26, 25:19, 25:21). MVP została Aleksandra Krzos.

Po dość wyrównanym początku meczu w Policach, siatkarki Chemika Police szybko zbudowały (wydawało się) ogromną przewagę na swoją korzyść (18:11), by po kilku minutach… walczyć z Polskim Cukrem Muszynianką na przewagi o zwycięstwo w pierwszej partii. Ku uciesze Polskiego Cukru pogoń za Mistrzyniami okazała się wybitnie skuteczna i partia otwarcia padła łupem drużyny Bogdana Serwińskiego 24:26.

Druga partia – niezwykle zacięta – do samej końcówki, w której ponownie inicjatywę przejęły Mistrzynie Polski (24:21). I tym razem nie wystarczyło to do spokojnego zwycięstwa, gdyż obie ekipy ponownie musiały rozgrywać bardzo emocjonującą końcówkę seta. Siatkarki Polskiego Cukru miały nawet piłkę setową, jednak nie udało się przełamać Policzanek, które tym razem nie pozwoliły sobie „wyrwać zwycięstwa” – 28:26.

Po dziesięciominutowej przerwie zespoły sytuacja powtarzała się – kilka punktów przewagi na początku seta na korzyść Policzanek, aby za chwilę wynik ponownie oscylował w okolicach remisu. Końcówi seta trzeciego i czwartego tym razem znacznie lepiej rozegrały aktualne Mistrzynie Polski – 25:19, 25:21 – i modły się cieszyć ze zwycięstwa na pełną pulę. Polski Cukier był o krok o ugranie przynajmniej jednego punktu…

Klucze do zwycięstwa Chemika /w naszej opinii/?

1)    Skuteczność ataku – aż o 5 % wyższa od Polskiego Cukru Muszynianki,

2)    Lepszy bilans zagrywek zepsutych do asów serwisowych,

3)    Wyższy procent przyjęcia pozytywnego i perfekcyjnego na przestrzeni całego spotkania.

Chemik Police - Polski Cukier Muszynianka Muszyna

3 : 1 (24:26, 28:26, 25:19, 25:21)

MVP: Aleksandra Krzos

 

Źródło zdjęcia: https://twitter.com/kpschemikpolice

Administrator Dodał:
Administrator
Udostępnij:
Facebook Twitter Google+ Wykop Addthis
 
 

Komentarze

REKLAMA

PARTNERZY STRATEGICZNI
SPONSORZY
PATRON MEDYCZNY
SPONSOR TECHNICZNY
DOSTAWCA USŁUG HOSTINGOWYCH