Małopolski Klub Siatkówki
Muszyna S.A.

Polski Cukier Muszynianka kończy sezon na 10 miejscu…

2017-04-08 godz. 18:58   Drukuj   A A A
Niestety Polski Cukier Muszynianka przegrał ostatni mecz w sezonie 2016/17 o 9 miejsce w ORLEN Lidze 1 : 3 (11:25, 25:17, 23:25, 13:25). MVP: Alicja Wójcik.

Wyjściowe szóstki:

Atom Trefl Sopot: Gajewska, Łukasik J., Wójcik, Łukasik M., Mielczarek, Kulig (L)

Początek meczu był nieudany dla gospodyń, które po kilku nieudanych akcjach zostały błyskawicznie przywołane na pierwszy czas na żądanie (0:4). Po krótkiej przerwie w ekipie Polskiego Cukru Muszynianki dobrze zadziałał dwukrotnie blok. Duże problemy po stronie gospodyń miała rozgrywająca Dorota Wilk, którą szybko zastąpiła Ola Pasznik (3:8). Zawodniczki Polskiego Cukru popełniały zbyt dużo prostych błędów własnych w postaci np. ataków w siatkę lub błędów podwójnego odbicia. Szybko o drugi czas musiał prosić trener Litwin (5:11). Siatkarki Sopotu powiększały swoją przewagę w inauguracyjnej odsłonie (7:15). Kłopoty gospodyń pojawiały się w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła (9:18), efektem czego zdecydowana porażka w pierwszym secie 11 – 25.

Drugą partię ponownie lepiej rozpoczęły „Atomówki” (1:3). Tym razem siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki nie pozwoliły odskoczyć rywalkom (5:4). Podopieczne Ryszarda Litwina znacznie ograniczyły ilość błędów własnych co spowodowało poprawę gry i lepszy rezultat (9:6). W drugim secie błędy pojawiały się częściej po stronie Atomu Trefla Sopot. Dobre obrony i skuteczne kontrataki napędzały grę Polskiego Cukru (15:9). O drugi czas musiał prosić trener Olenderek. Role diametralnie się odwróciły i tym razem to Polski Cukier punktował swoje przeciwniczki (18:10). Po dwóch nieskończonych atakach Sosnowskiej o czas dla swojej drużyny poprosił Ryszard Litwin. Po stronie gospodyń pojawiły się niedokładności, co skłoniło trenera o drugą przerwę na żądanie (22:17). Ostatecznie bezpieczna przewaga utrzymała się do końca drugiej partii, którą na swoje konto zapisała drużyna Polskiego Cukru Muszynianki 25 – 17.

Po powrocie na parkiet po regulaminowej przerwie żadna z ekip nie zdołała skutecznie odskoczyć na kilka punktów (5:5). Dzięki dobrej zagrywce Polski Cukier Muszynianka zdołał zbudować niewielką przewagę (8:6) co spowodowało, że o pierwszy czas dla swojego zespołu poprosił trener Olenderek. Po czasie sytuacja nie uległa zmianie i nadal inicjatywa była po stronie Polskiego Cukru (14:11). W tym fragmencie meczu kibici mogli oglądać dużo długich i efektownych wymian z obu stron (17:14). Na końcowe fragmenty seta podopieczne Ryszarda Litwina wypracowały sobie kilka punktów przewagi (21:16). Po przerwie na żądanie Sopocianki odrobiły szybko dwa „oczka”, co spotkało się z natychmiastową reakcją trenera Litwina, który w krótkich okresie czasu poprosił o dwie przerwy dla swojego zespołu (23:21). Dobra zagrywka Atomu i kłopoty w przyjęciu dały piłkę setową Sopotowi, którą na skutek nieporozumienia wykorzystały rywalki, wygrywając 23 – 25 od stanu 23 – 19…

Podłamane zawodniczki Polskiego Cukru fatalnie rozpoczęły czwartego seta (1:5). Pojawiały się kolejne zmiany, gdyż sytuacja robiła się bardzo trudna (2:8). Ambicja i wola walki sprawiła, że rezultat wyglądał lepiej, szybko jednak dobrą serię „przerwał przerwą” Olenderek (5:9). Kolejne błędy i złe rozwiązania coraz mocniej oddalały Polski Cukier Muszyniankę od zachowania szans na zdobycie 9 miejsca (7:14). Brak skuteczności w ataku i proste błędy pozbawiały szans na korzystny rezultat (10:18). Ostatnia przerwa trenera Litwina nie zmieniła przebiegu meczu, który zmierzał do rychłego końca (10:20). W efekcie Atom Trefl Sopot zasłużenie wygrał czwartego seta 13 – 25  i całe spotkanie 1 : 3. Tym samym Sopocianki wywalczyły 9 miejsce. Polski Cukier Muszynianka zakończył sezon na 10 lokacie.

MVP: Alicja Wójcik

Składy zespołów:

Polski Cukier Muszynianka: Wilk, Sosnowska, Savić, Cikiriz, Cvetanović, Wójcik, Medyńska (L) oraz Pasznik, Wawrzyniak, Sredić, Szabó

Atom Trefl Sopot: Gajewska, Łukasik J., Wójcik, Łukasik M., Mielczarek, Kulig (L) oraz Damaske, Szczyrba, Mras, Bednarek, Goliat,