Małopolski Klub Siatkówki
Muszyna S.A.

Polski Cukier Muszynianka kończy sezon 2017/2018 na 8. miejscu

2018-04-19 godz. 20:53   Drukuj   A A A
W drugim meczu fazy play-off o miejsca 7-8, Polski Cukier Muszynianka ponownie musiał uznać wyższość BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała. Tym razem małopolski zespół przegrał na parkiecie rywala 3 : 0 (25:20, 25:16, 25:22). MVP została Olivia Różański.

Małopolska ekipa przyjechała do Bielska-Białej z nadzieją przedłużenia rywalizacji o 7. miejsce na zakończenie sezonu ligowego. Zadanie to było bardzo trudne, ponieważ Polski Cukier Muszynianka przegrał wszystkie mecze w obecnym sezonie z BKS PROFI CREDIT (3 porażki). I tym razem Bielszczanki okazały się zaporą nie do przejścia…

Polski Cukier słabo wszedł w mecz (0:3), jednak małopolska ekipa szybka otrząsnęła się i objęła prowadzenie. Do połowy seta przewaga Polskiego Cukru Muszynianki oscylowała w granicach trzech punktów, jednak im bliżej końca seta, tym bliżej remisu. Przy zagrywce Moskwy BKS objął trzy punktowe prowadzenie, które okazały się kluczowe (20:17). W kolejnych akcjach Bielsko-Biała nie dało sobie wyrwać przewagi i wygrało pewnie 25 – 20.

Kolejna partia przebiegała rozpoczęła się od wyrównanej gry, jednak tym razem BKS znacznie szybciej odskoczył od przyjezdnych siatkarek. Dzięki sześciopunktowej serii przy swojej zagrywce Bielszczanki w zasadzie ustawiły sobie drugą partię (13:7). W olejnych akcjach podopieczne Tore Aleksandersena jeszcze „poprawiły” rezultat, przewaga osiągnęła dwanaście punktów (21:9). Do końca partii nic się nie zmieniło i bardzo przekonującą zwyciężył BKS 25 – 16.

Po 10-minutowej przerwie scenariusz bardzo przypomniał partię poprzednią. W okolicach 10 punktu Bielszczanki „odjechały” rywalkom na pięć oczek. W dalszych fragmentach podopieczne Bogdana Serwińskiego zdołały odrobić większość strat i zbliżyć się na jeden punkt (16:15). Niestety to wszystko na co stać było Polski Cukier. Decydujące piłki znacznie pewnie rozegrały Bielszczanki, które wygrały 25 – 22 i całe spotkanie 3 : 0.

Przegrana w Bielsku-Białej oznacza zakończenie rywalizacji w obecnym sezonie. Ostatecznie Polski Cukier Muszynianka Muszyna kończy sezon 2017/2018 na 8. lokacie, natomiast BKS PROFI CREDIT zajmuje 7. miejsce.

Dziękujemy wszystkim kibicom za wspieranie naszego zespołu w obecnym sezonie. Drużynom, które rywalizują o medale Ligi Siatkówki Kobiet życzymy powodzenia.