Małopolski Klub Siatkówki
Muszyna S.A.

Podsumowanie pierwszej fazy rundy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet 2017/2018

2018-01-17 godz. 10:24   Drukuj   A A A
Za nami I faza sezonu 2017/2018. Zespoły rozegrały połowę (13) meczów rundy zasadniczej. 14 kolejka spotkań zainauguruje rundę rewanżową fazy zasadniczej. Gdzie po połowie sezonu zasadniczego plasują się siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki?

Po 13 spotkaniach Polski Cukier Muszynianka Muszyna plasuje się na 8 miejscu w ligowej tabeli. W dotychczas rozegranych spotkaiach podopieczne Bogdana Serwińskiego zgromadziły 19 ligowych punktów, wygrywając 6 z 13 spotkań. Do czwartej lokaty (dającej możliwość walki o medale Ligi Siatkówki Kobiet w fazie play-off) Polski Cukier traci 6 punktów. Od piątego miejsca w ligowej tabeli Polski Cukier Muszyniankę dzielą zaledwie 3 punkty.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – pozycja w tabeli po 13 kolejkach LSK

Pozycja

Punkty

Mecze
wygrane/
przegrane

Sety
wygrane/
przegrane

Małe punkty wygrane/
przegrane

8

19

6 - 7

25 - 26

1092 - 1109

 

Zawodniczki Polskiego Cukru Muszynianki wyróżniają się także w rankingach indywidualnych. Piątą najlepiej punktującą Ligi, a zarazem najlepiej punktującą zawodniczką Polskiego Cukru Muszynianki jest atakująca Monika Bociek, która zgromadziła 197 punktów w 11 meczach. Monika jest także wysoko w rankingu najlepiej atakujących zawodniczek, na 6 pozycji. W rankingu najlepiej zagrywających najwyżej z ekipy Polskiego Cukru Muszynianki plasuje się Aleksandra Wójcik – na 13 pozycji, z 13 asami serwisowymi na swoim koncie. W elemencie bryluje natomiast Serbska środkowa Maja Savić - z 52 skutecznymi blokami jest 3 najskuteczniej blokującą Ligi Siatkówki Kobiet. Dobre recenzje zbiera również libero Dorota Medyńska, która znajduje się na szóstym miejscu w rankingu najlepiej przyjmujących oraz piątym miejscu w rankingu najlepszych libero.

Liderki Polskiego Cukru Muszynianki w indywidualnych rankingach
po I fazie rundy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet 2017/2018

Rodzaj rankingu

Zawodniczka (wartość, pozycja w rankingu LSK)

Punktująca

Monika Bociek (197 – 5.)

Atakująca

Monika Bociek (166 – 6.)

Serwująca

Aleksandra Wójcik   (13 – 13.)

Blokująca

Maja Savić (52 – 3.)

Przyjmująca

Dorota Medyńska (50,94% - 6.)

Libero

Dorota Medyńska (0,30311 – 5.)

Rozgrywająca

Paulina Bałdyga (36,17% - 6.)

 

Przed zawodniczkami Polskiego Cukru Muszynianka runda rewanżowa, którą rozpoczną meczem na własnym parkiecie z MKS Dąbrową Górniczą. Celem Polskiego Cukru na nadchodzącą rundę jest walka o jak najwyższą lokatę w Lidze Siatkówki Kobiet po zakończeniu rundy zasadniczej.

Jak mijającą I rundę fazy zasadniczej podsumowuje trener Polskiego Cukru Muszynianki Bogdan Serwiński?

Po I rundzie jesteśmy w środku tabeli z niewielką stratą do czołówki, ale również z niewielką bądź co bądź przewagą nad drużynami, które lokują się niżej od nas w tabeli ligowej. Rzecz jasna mogło być lepiej, patrząc realnie mogliśmy zdobyć te kilka oczek więcej, co pozwoliłoby nam lokować się wyżej w tabeli. Jednak przed nami jeszcze cała runda rewanżowa, sporo meczów i dużo punktów do zdobycia. Nasz zespół jest młody, przez co równie zdolny co nieobliczalny. Będziemy bić się o jak najwyższą lokatę.

 

Podsumował Artur Ziółko

 

Administrator Dodał:
Administrator
Udostępnij:
Facebook Twitter Google+ Wykop Addthis
 
 

Komentarze

REKLAMA

PARTNERZY STRATEGICZNI
SPONSORZY
PATRON MEDYCZNY
SPONSOR TECHNICZNY
DOSTAWCA USŁUG HOSTINGOWYCH