ORLEN Liga
Do meczu pozostało: dni godz. min. sek.

Mistrzynie Polski zbyt mocne dla Polskiego Cukru…

2017-03-15 godz. 21:29   Drukuj   A A A
Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki musiały uznać wyższość Chemika Police w ramach meczu 25 kolejki w Szczecinie 0 : 3 (27:29, 17:25, 20:25). MVP spotkania została Katarzyna Gajgał-Anioł.

Podopieczne Ryszarda Litwina nie były faworytkami środowego spotkania, jednak pierwszy set w Szczecinie przebiegał zaskakująco pozytywnie dla Polskiego Cukru. Siatkarki z Polic musiały bronić piłek setowych, jednak ostatecznie to one zachowały więcej „zimnej krwi” i wygrały inauguracyjną odsłonę 27 : 29.

W kolejnych dwóch partiach siatkarki Polskiego Cukru nie zdołały nawiązać aż tak wyrównanej walki, i obydwie odsłony padły pewnym łupem Chemika Police kolejno do 17 i do 20. Tym samym Chemik zwyciężył 3 : 0 i umocnił się na pozycji lidera ORLEN Ligi.

Szkoda szczególnie pierwszego seta. Być może gdybyśmy zdołały wygrać pierwszą partię to mecz ułożyłby się inaczej, jednak niestety Chemik zachował więcej zimnej krwi – komentowały siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki.

Po stronie Polskiego Cukru zdecydowanie najlepiej punktującą zawodniczką była Marina Cvetanović (16), natomiast po stronie Chemika Police aż pięć zawodniczek przekroczyła barierę 10 „oczek”. Chemik brylował także w pozostałych elementach siatkarskiego rzemiosła.

Przed Polskim Cukrem pozostało już tylko ostatnie spotkanie fazy zasadniczej 26 marca o godz. 14:45 na własnej hali z ENEA PTPS Piła.