Małopolski Klub Siatkówki
Muszyna S.A.

"Każdy punkt jest na wagę złota!"

2017-10-31 godz. 14:40   Drukuj   A A A
Jak początek sezonu ocenia atakująca Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna - Monika Bociek?

Za Wami trzy ligowe starcia, w których jedynie raz górowałyście nad rywalkami. Na swoim koncie macie trzy punkty. Czy Liga w tym sezonie jest bardziej wyrównana niż w poprzednim sezonie?

Trzeba przyznać ze kolejność meczów ułożyła się tak, ze pierwsze 3 spotkania nie należały do najłatwiejszych. Uważam, ze im dalej w sezon tym będziemy mieli więcej jasności co do równości ligi. Oglądając mecze czy śledząc wyniki mogę jedynie powiedzieć, ze w tym roku w Lidze może pojawić się dużo niespodzianek. 

W minionej kolejce uległyście Chemikowi Police w czterech setach, chociaż zabrakło niewiele (szczególnie w drugiej partii), aby prowadzić już 2:0 z Mistrzem Polski. Czy żałujecie, że nie udało się przywieźć z Polic chociaż punktu?

Bardzo żałujemy tej porażki. Na pewno zabrakło nam odrobiny szczęścia. Przejechałyśmy całą Polskę, by zagrać dobre spotkanie i wywieźć z Polic jak najwięcej. Niestety, jedyne co wywiozłyśmy to smutek po porażce i trochę zawód, bo straciłyśmy szanse na przywiezienie przynajmniej jednego punktu do Muszyny. Nikt nie wie jak mecz mógłby potoczyć się później, gdyby udało się nam wygrać drugiego seta…

Przed Wami dwa spotkania u siebie z teoretycznie słabszymi drużynami z Torunia i Krakowa, które w tabeli aktualnie plasują się za Wami – właśnie teoretycznie, gdyż stawka się mocno wyrównała. Co jest Waszym celem na nadchodzące kolejki ligowych spotkań?

Myślę, że oczywistym jest, ze naszym celem jest zagranie dobrego spotkania i zwycięstwo w każdym kolejnym meczu. Każdy punkt jest na wagę złota, nie można odpuszczać. Zawsze powtarzam, że teoria często nie ma nic wspólnego z praktyką. Parkiet weryfikuje kto wyjdzie zwycięsko ze spotkania. Mogę jedynie zapewnić, że zrobimy wszystko, by dołożyć jak największa ilość punktów do naszego „ligowego konta”. 

Na ten moment w swoim zespole jesteś główną punktującą (57 punktów – 3 miejsce w rankingu LSK), w ostatnim meczu z Policami atakowałaś ponad 50 razy, czy jako atakująca stawiasz sobie za cel regularnie zdobywać dwucyfrowe zdobycze punktowe?

Dwucyfrowe zdobycze punktowe... myślę, że atakująca jest od tego, by być liderka w swoim zespole (przynajmniej teoretycznie). W zasadzie atak to moje główne zadanie na boisku. Jeśli w danym spotkaniu zdobędę minimum 20 punktów przy dobrej skuteczności to myślę, ze mogę być z siebie zadowolona.  Trzeba zaznaczyć, że przy głównej punktującej zespołu istotny jest też fakt, że dostaje więcej piłek niż pozostałe ofensywne zawodniczki.

Do zespołu Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna dołączyłaś stosunkowo późno (po Mistrzostwach Europy), jak przebiegła aklimatyzacja w nowym zespole?

Razem z Roksana dołączyłyśmy niespełna 2 tygodnie przed rozpoczęciem ligi. Musiałyśmy się jakoś „wcisnąć” w klimat panujący w drużynie. Na szczęście dziewczyny, jak i trenerzy przyjęli nas bardzo dobrze.

Czy zaaklimatyzowałaś się już do nowej miejscowości, jaką jest Muszyna?

Muszyna to rzeczywiście malutka miejscowość. Mimo obaw ze to „drugi koniec świata" jest tutaj bardzo przyjemnie. W Muszynie przyjemny klimat i choć miałam chwilowy problem, bo źle się czułam w nowym miejscu, tak teraz mam wrażenie, jakbym mieszkała tutaj znaczenie dłużej niż w rzeczywistości.

Na koniec tradycyjne „dwa zdania do kibiców" Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna...

Zapraszam wszystkich miłośników na mecze, bo gramy nie tylko dla siebie, ale i przede wszystkim dla Was. Potrzebujemy Waszego dopingu w Muszynie jak i na wyjazdowych meczach. Mam nadzieje ze będziemy mogły na Was liczyć w najbliższym meczu jak i w każdym kolejnym. Do zobaczenia! 

 

Rozmawiał Artur Ziółko

 


Administrator Dodał:
Administrator
Udostępnij:
Facebook Twitter Google+ Wykop Addthis
 
 

Komentarze

REKLAMA

PARTNERZY STRATEGICZNI
SPONSORZY
PATRON MEDYCZNY
SPONSOR TECHNICZNY
DOSTAWCA USŁUG HOSTINGOWYCH