Małopolski Klub Siatkówki
Muszyna S.A.

Efektowne zwycięstwo w Inowrocławiu!

2018-02-11 godz. 14:46   Drukuj   A A A
W meczu 17 kolejki Ligi Siatkówki Kobiet rozgrywanym w Inowrocławiu, Polski Cukier Muszynianka pewnie wygrał z POLI Budowlanymi Toruń 0 : 3 (18:25, 18:25, 20:25). MVP spotkania została Roksana Brzóska.

Spotkaniem w Inowrocławiu podopieczne Bogdana Serwińskiego chciały przerwać niekorzystną passę dwóch ligowych porażek (z ŁKS oraz Chemikiem). Obie drużyny rozgrywały sobotnie starcie „na wyjeździe”, z powodu braku dostępności hali w Toruniu. Siatkarki Polskiego Cukru od początku narzuciły wysokie tempo i wykorzystywały swoje przewagi na parkiecie. Różnice robiła przede wszystkim dobra zagrywka, która zmuszała rywalki do błędów i niedokładności (na przestrzeni całego spotkania aż 11 błędów w przyjęciu). Polski Cukier Muszynianka nie pozostawił złudzeń w inauguracyjnej odsłonie, wygrywając 18 – 25.

Druga partia spotkania w Inowrocławiu miała również podobny przebieg. Siatkarki z Muszyny szybko wypracowały kilka oczek przewagi i kontrolowały wydarzenia boiskowe. Rywalki prowadzone przez Cvetanović i Ściurkę ambitnie starały się redukować straty punktowe, lecz końcówka seta w wykonaniu była piorunująca. Kilka oczek zdobytych z rzędu - znakomita zagrywka, skuteczny blok i kontratak - całkowicie pozbawiły rywalki złudzeń w drugiej odsłonie, która padła łupem Polskiego Cukru Muszynianki 18 – 25.

W trzeciej odsłonie sytuacja odwróciła się. Tym razem to Torunianki od początku odskoczyły od rywalek na kilka oczek i wywarły większą presję. Nie zestrofowało to drużyny Bogdana Serwińskiego. Zawodniczki sukcesywnie odrabiały straty punktowe i przed decydującymi fragmentami seta sytuacja mocno się wyrównała. Po raz kolejny w kluczowych momentach górę wzięło doświadczenie Polskiego Cukru Muszynianki, który zaliczył serię punktową 1 : 6 i pewnie wygrał trzecią odsłonę 20 – 25 i całe spotkanie 0 : 3.

Dzięki zwycięstwu za trzy punkty Polski Cukier Muszynianka z 26 punktami aktualnie zajmuje szóstą pozycję w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet.


POLI Budowlani Toruń - Polski Cukier Muszynianka

0 : 3 (18:25, 18:25, 20:25)


MVP:
Roksana Brzóska

Składy:

POLI Budowlani Toruń: Ściurka, Lewandowska, Wójcik M., Ryznar, Cvetanovic, Hatala, Szczygłowska (libero) oraz Paulawa i Kavalenka
Polski Cukier Muszynianka: Brzóska, Śmieszek, Wójcik A., Radenković, Lis, Bociek, Medyńska (libero) oraz Savić i Flakus

 


Administrator Dodał:
Administrator
Udostępnij:
Facebook Twitter Google+ Wykop Addthis
 
 

Komentarze

REKLAMA

PARTNERZY STRATEGICZNI
SPONSORZY
PATRON MEDYCZNY
SPONSOR TECHNICZNY
DOSTAWCA USŁUG HOSTINGOWYCH