Małopolski Klub Siatkówki
Muszyna S.A.

Efektowne zwycięstwo Polskiego Cukru Muszynianki!

2017-11-05 godz. 16:27   Drukuj   A A A
Po bardzo efektownym meczu siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna wygrały z POLI Budowlanymi Toruń 3 : 0 (25:16, 25:16, 25:17). MVP spotkania została Maja Savić.

Początek starcia – dość nerwowy, ale mocno wyrównany (8:8). Mozolnie, ale skutecznie gospodynie przejmują inicjatywę w inauguracyjnej partii, coraz dłuższe wymiany i kawałek dobrej siatkówki (12:10). W połowie pierwszej partii pierwsza przerwa na żądanie trenera Vettoriego. Od stanu 16:11 trzy proste błędy po stronie gospodyń i o czas musi prosić z kolei trener Serwiński. Przerwa zadziałała znakomicie, gdyż za sprawą świetnej zagrywki i bloku przewaga ponownie wzrasta do pięciu oczek (20:14). Końcowe fragmenty – bez historii. Siatkarki Polskiego Cukru bez większych problemów zachowują, ba nawet powiększają przewagę i pierwszą partię kończą rezultatem 25-16.

W drugiej partii po stronie Torunia nadal dużo niedokładności i błędów oraz coraz większe problemy z przyjęciem (6:3). Od stanu 2:3 pięć kolejnych oczek dla Polskiego Cukru Muszynianki i trener Vettori musi przerywać grę prosząc o czas. Po przerwie chwilowe załamanie gospodyń i błyskawiczny remis (8:8). Ryznar na zagrywce wprowadza ogromne zamieszanie po stronie Polskiego Cukru. Gra w środkowym fragmencie seta ponownie mocno wyrównana (13:13). Po dobrych kilku akcjach Polski Cukier Muszynianka ponownie buduje bardzo wyraźną przewagę punktową (19:13). W końcowych fragmentach nic się nie mogło zmienić, dominacja Polskiego Cukru Muszynianki zauważalna wyraźnie, druga partia 25 – 16.

Po 10-minutowej przerwie ponownie na placu gry trochę nerwowości i prostych błędów po obu stronach (3:3). Po błędach własnych rywalek na prowadzenie wysunęły się pierwsze siatkarki Polskiego Cukru (8:6). Gospodynie bardzo zdeterminowane, aby zainkasować trzy ligowe punkty były bezlitosne dla swoich rywalek (12:7). Trener Vettori szukał ratunku w przerwach na żądanie i zmianach. W trzecim secie mała siatkarska demolka, Torunianki bez wiary w końcowy sukces (20:10). Do końca nic się nie zmieniło i efektownym stylu - 25:13 zwyciężyła ekipa Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna.

Klucze do zwycięstwa (w naszej opinii)?

1)    SKUTECZNOŚĆ ATAKU!!! 56% do 30%

2)    znacznie wyższa wartość przyjęcia zespołu Polskiego Cukru Muszynianki,

3)    stosunek asów do błędnych zagrywek oraz liczba bloków na korzyść Polskiego Cukru,

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – POLI Budowlani Toruń

3 : 0 (25:16, 25:16, 25:13)

MVP: Maja Savić

Składy:

Polski Cukier Muszynianka: Śmieszek, Savić, Wójcik, Radenković, Bociek, Karakasheva, Medyńska (L)

POLI Budowlani Toruń: Ściurka, Lewandowska, Wójcik, Ryznar, Cvetanovic, Kavalenka, Nowak (L) oraz Bimkiewicz, Janik


 

Administrator Dodał:
Administrator
Udostępnij:
Facebook Twitter Google+ Wykop Addthis
 
 

Komentarze

REKLAMA

PARTNERZY STRATEGICZNI
SPONSORZY
PATRON MEDYCZNY
SPONSOR TECHNICZNY
DOSTAWCA USŁUG HOSTINGOWYCH