Małopolski Klub Siatkówki
Muszyna S.A.

Developres zbyt mocny dla Polskiego Cukru Muszynianki…

2018-04-07 godz. 18:36   Drukuj   A A A
W ostatnim meczu fazy zasadniczej rozgrywanym na własnym parkiecie Polski Cukier Muszynianka uległ Developresowi SkyRes Rzeszów 0 : 3 (17:25, 19:25, 19:25). MVP spotkania została Anna Kaczmar.

Wyjściowe szóstki:

Polski Cukier Muszynianka: Savić, Wójcik, Radenković, Lis, Bociek, Medyńska (L), Karakasheva

Bardzo wyrównany początek sobotniego starcia w Muszynie (6:6). Chwilę później Rzeszowianki uzyskują przewagę za sprawą skutecznej gry „w kontrze” i dobrej zagrywki – czas dla trenera Serwińskiego (7:11). Bardzo dobry blok pozwala Polskiemu Cukrowi wrócić do wyrównanej gry. Trener Micelli  błyskawicznie reaguje czasem (10:11). Po czasie Rzeszowianki mozolnie odbudowują przewagę. Na reakcje trenera Serwińskiego nie trzeba długo czekać. Na placu gry pojawia się Flakus, która zmieniła często blokowaną Bociek (12:16). Developres wykorzystuje swoje szanse i odjeżdża gospodyniom (13:20). Ambitna gra Polskiego Cukru pozwala na zredukowanie części strat, jednak do końca seta sytuacja nie odwraca się i pierwszą odsłonę pewnie wygrywa Developres 17 – 25.

W drugiej partii Podkarpacki zespół bardzo szybko wypracowuje przewagę, co wzmaga presję na przeciwniku (4:8). Po stronie Polskiego Cukru Muszynianki brakuje pewności i skuteczności w boiskowych poczynaniach. Rzeszowianki powiększają przewagę, głównie za sprawą znakomicie dysponowanej Helene Rousseaux. O czas dla swojego zespołu prosi Bogdan Serwński (6:12). Po przerwie gospodynie za sprawą zagrywki Savić, częściowo redukują straty (10:14). Po kapitalnej i najdłuższej akcji całego spotkania zakończonej skutecznym zbiciem Wójcik przewaga gości zmniejsza się (15:18). O czas dla swojego zespołu prosi trener Micelli, gdyż dystans niebezpiecznie maleje (19:21). Decydujące piłki przyjezdne siatkarki rozgrywają bezbłędnie i mogą się cieszyć ze zwycięstwa w drugiej odsłonie 19 - 25.

Po 10-minutowej przerwie mocne otwarcie serwują siatkarki Developresu (0:3). W dalszym fragmencie seta gra bardziej się wyrównuje, jednak wciąż za wskazaniem na zespół trenera Micelliego (5:7). Przy zagrywce Żabińskiej Rzeszowianki powiększają przewagę już do pięciu oczek. Trener Serwiński reaguje czasem na żądanie (5:10). Na plac gry wracają Radenković i Bociek, które rozpoczęły trzecią partię „w kwadracie”. Przerwa dobrze wpływa na Polski Cukier, który zdobywa cztery punkty z rzędu. W odpowiedzi błyskawiczna przerwa dla Developresu (9:10). Znakomita zagrywka Śmieszek wyprowadza Polski Cukier Muszyniankę na prowadzenie w trzeciej partii (12:11). Zespoły wyprowadzają kolejne ciosy, zawiązują się coraz dłuższe wymiany na boisku (16:17). Podobnie jak w partii poprzedniej Developres „odjeżdża” w końcowych fragmentach i pewnie zmierza do zwycięstwa za trzy punkty (16:20). Wypracowana przewaga wystarcza do kontrolowania trzeciego seta do szczęśliwego dla przyjezdnych końca. Developres wygrywa 19 – 25.