Liga Siatkówki Kobiet
Do meczu pozostało: dni godz. min. sek.

"Derby" Małopolski dla Polskiego Cukru Muszynianki!

2017-11-13 godz. 20:26   Drukuj   A A A
Po emocjonującym spotkaniu Polski Cukier Muszynianka wygrał z Proximą Trefl Kraków w ramach V kolejki Ligi Siatkówki Kobiet 3 : 1 (18:25, 25:19, 25:21, 25:21). MVP: Monika Bociek.

Wyjściowe szóstki:

Polski Cukier Muszynianka Muszyna: Śmieszek, Savić, Wójcik, Radenković, Bociek , Karakasheva, Medyńska (L)

Trefl Proxima Kraków: Talas, Słonecka, Jaroszewicz, Łukasik, Paszek, Hatala, Kulig (L)

Początek spotkania pod znakiem dobrej gry blokiem Proximy (0:3). Mimo początku spotkania dość płynne akcje po obu stronach z przewagą po stronie Trefla (4:8). Dobra zagrywka, przewaga szybko zniwelowana przez Polski Cukier i pierwszy czas dla Trefla (7:8). Proxima z mozołem odbudowuje przewagę w inauguracyjnej odsłonie i o czas musi prosić trener Serwiński (10:14). Trefl dobrze przyjmuje, przez co pierwsza akcja trudna do zatrzymania (13:19). Próba odwrócenia losów seta podwójną zmianą, niestety mało skuteczna. Proxima konsekwentnie i skutecznie do samego końca - 18:25.

Początek drugiej partii bardzo wyrównany, po czym Trefl Proxima uruchamia skuteczny blok i odskakuje Polskiemu Cukrowi Muszyniance (5:7). Błyskawiczne dwa czasy dla trenera Serwińskiego, gdyż błędy własne i dużo nerwowości powoduje coraz większą stratę do rywalek (5:10). Po dwóch przerwach po stronie Polskiego Cukru znacznie więcej agresji i determinacji (10:12). Zacięta walka w środkowym fragmencie z małą przewagą wypracowaną we wcześniejszym fragmencie (14:16). Tym razem czas dla trenera Chiappiniego. Determinacja Polskiego Cukru pozwala wyjść na prowadzenie w drugiej odśłonie (18:17).  Pozytywnie nakręcone gospodynie nie do zatrzymania aż do…10-minutowej przerwy – 25:19.

Podopieczne Bogdana Serwińskiego nie zamierzają odpuszczać po regulaminowej przerwie i od początku wrzucają „szósteczkę” na swojej przekładni. Efekt? Czas dla Proximy Trefl Kraków (8:4). Po stronie gości błąd goni błąd a wynik się coraz bardziej się oddala (12:5). Dobry fragment Krakowa trener Bogdan musi przerywać przerwą (12:9). Po stronie Polskiego Cukru na parkiet wraca Ola Wójcik. Niewiarygodne, ale w jedynym ustawieniu Krakowianki wychodzą na prowadzenie! odrabiając aż 7 punktów straty! (12:13). Od tego momentu zespoły idą „cios za cios” aż do decydujących fragmentów seta (19:18). Polski Cukier wysuwa się na prowadzenie, którego nie oddaje do końca – 25:21.

Czwarta partia rozpoczęła się od piorunującego startu Polskiego Cukru i … jeszcze szybszego czasu dla trenera Chiappiniego (4:0). Po niemrawym początku Krakowianki z mozołem powracają do lepszej gry i sukcesywnie odrabiają spore straty punktowe (10:10). Po słabszym okresie gry na właściwe tory powraca ekipa Polskiego Cukru Muszynianki (13:10). Przerwa dla trenera Chiappiniego, gdyż wynik coraz bardziej wymyka się spod kontroli (16:12). Po dwóch punktach z rzędu trener Serwiński rewanżuje się czasem dla swojego zespołu (17:15). Końcówka znowu z inicjatywą po stronie Polskiego Cukru Muszynianki (21:17), jednak nie na długo, gdyż trzy kolejne dobre akcje Trefla zmusimy trenera Serwińskiego o wzięcie drugiej przerwy (21:20). Żywiołowy doping i determinacja sprawia, że Polski Cukier Muszynianka musi zapisać trzy ligowe punkty, 25:21.