Małopolski Klub Siatkówki
Muszyna S.A.

„Wiem, że ten zespół na to stać.”

2017-11-16 godz. 11:17   Drukuj   A A A
Jak początek rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet ocenia środkowa bloku Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna? Zapraszamy na rozmowę z Małgorzatą Śmieszek!

Derby Małopolski na Waszą korzyść po emocjonującym meczu wygrałyście z Trefl Proximą Kraków 3 : 1, ale łatwo nie było, prawda?

To prawda, ale najważniejszy jest wynik końcowy. Zawodniczki z Krakowa w pierwszym secie były bardzo bojowo nastawione, a myśle, że my troche byłyśmy spięte. Jednak kolejne sety pokazały na co nas stać.

Na ten moment po 5 kolejkach Ligi Siatkówki Kobiet Polski Cukier Muszynianka plasuje się na czwartej pozycji. Można powiedzieć, że dzięki temu zwycięstwu przyczepiłyście się do ogona ligowej czołówki?

Wygrana z Krakowem za trzy punkty była dla nas bardzo ważna, potrzebne były nam te punkty. Zadowala nas aktualne miejsce w tabeli, ale to jest początek sezonu i liczy sie efekt końcowy. Zdajemy sobie z tego sprawę, że trzeba ciężko pracować, aby tą pozycje utrzymać.

Czy również odnosisz wrażenie, że Liga w tym roku mocno się spłaszczyła? Dość powiedzieć, że między Polskim Cukrem a ostatnią drużyną jest ledwie sześć punktów różnicy, i żaden z zespołów wyraźnie nie odstaje od pozostałych? Sporo meczów kończy się także po pięciosetówkach…

Ten sezon zdecydowanie różni się od poprzedniego. W tym roku wszystkie zespoły grają na dość wyrównanym poziomie. Uważam, że nie można lekceważyć żadnego przeciwnika. Czeka nas jeszcze dużo ciężkich spotkań.

Od rozpoczęcia sezonu jesteś szóstkową zawodniczką i na swojej pozycji spisujesz się bardzo dobrze. Warto wspomnieć, że jesteś jedną z czołowych blokerek” w lidze (aktualnie na 8 pozycji – 14 bloków), czy dzięki temu Twoja pewność siebie wzrosła?

Myślę, że szansa grania dodała mi trochę pewności siebie. Mimo to cały czas chcę robić postępy i zdobywać więcej punktów dla drużyny.

Jak możesz ocenić klimat w zespole po rozpoczęciu sezonu ligowego? Jak wyglądają nastroje w szatni?

Co do atmosfery w zespole nie mam żadnych zastrzeżeń. Z dziewczynami świetnie się dogadujemy i wspieramy. Wzajemnie się napędzamy, przede wszystkim przed każdym meczem.

Czy aklimatyzacja w małej Muszynie przebiegła szybko i bezproblemowo?

Aklimatyzacja przebiegła bezproblemowo. Muszynę cenię za ciszę i spokój. Jest tu wiele pięknych miejsc, które nie tylko mnie zachwyciły, ale również mojego narzeczonego Adama, który ze mną tu przyjechał i już chce zostać na dłużej.

Jakieś konkretne ambicje, cele na trwający sezon ligowy?

W tym sezonie głównym celem jest uplasowanie sie na jak najlepszym miejscu w tabeli. Wiem, ze ten zespół na to stać.

Na koniec tradycyjne „dwa zdania” do kibiców Polskiego Cukru Muszynianki…

Dziękujemy za wspaniały doping! To co robią kibice Polskiego Cukru Muszynianka dodaje nam skrzydeł.


Rozmawiał Artur Ziółko


Administrator Dodał:
Administrator
Udostępnij:
Facebook Twitter Google+ Wykop Addthis
 
 

Komentarze

REKLAMA

PARTNERZY STRATEGICZNI
SPONSORZY
PATRON MEDYCZNY
SPONSOR TECHNICZNY
DOSTAWCA USŁUG HOSTINGOWYCH