Małopolski Klub Siatkówki
Muszyna S.A.

„Atmosfera w drużynie jest naprawdę świetna.”

2017-10-19 godz. 10:25   Drukuj   A A A
Liga Siatkówki Kobiet rozpoczęta „na dobre”. Za nami pierwsze mecze o punkty. O ocenę pierwszego meczu, przygotowań, atmosfery i celów zapytamy u samego źródła – rozmowa z przyjmującą Polskiego Cukru Muszynianki Aleksandrę Wójcik.

Za Wami I mecz nowego sezonu LSK 2017/18, jakie wrażenia po inauguracji sezonu?

- To był bardzo dziwny mecz. Długo na niego czekałyśmy i każda z nas chciała dobrze zacząć ten sezon. Było dużo emocji, które niekoniecznie nam pomogły w dwóch pierwszych setach. Cieszymy się ze mimo tego nie poddałyśmy się i wywiozłyśmy z Dąbrowy Górniczej dwa cenne punkty.

Wracając do meczu - ogrmone gratulację za statuetkę MVP.  Zwycięstwo wyjątkowo cenne?

- Dziękuję, chociaż według mnie na to wyróżnienie bardziej zasłużyły nasze środkowe, które były w Dąbrowie nie do przejścia i zrobiły naprawdę świetna robotę na siatce. Jeśli chodzi o zwycięstwo, to patrząc na przebieg meczu i końcowy rezultat to zdecydowanie cenne.

Wracając na chwilę do przygotowań przedsezonowych, czy cały okres przygotowawczy zespołu przebiegł pomyślnie?

- Do wszystkiego podchodzimy w pełni profesjonalnie. Każda z nas wie, że dobrze przepracowany okres przygotowawczy daje nam solidna podstawę na długi i wyczerpujący sezon ligowy. Pracowałyśmy bardzo rzetelnie i wydaje mi się ze również trener Marcin, który przygotowuje nas pod względem fizycznym, może być zadowolony z naszej pracy.

Co możesz powiedzieć o atmosferze w drużynie – jak to wszystko wygląda od strony szatni?

- Atmosfera w drużynie jest naprawdę świetna. Dogadujemy się zarówno na boisku jak i poza nim. Myślę że to może być naszym dużym atutem w tym sezonie.

Jesteś jedną z czterech siatkarek z ubiegłorocznego składu Polskiego Cukru Muszynianki. Czy w pewnym sensie czujesz się „motorem napędowym” zespołu?

 - Prawdę mówiąc to nie do końca wiem jak odpowiedzieć na to pytanie. Z pewnością jest we mnie dużo chęci grania i wygrywania. Na boisku angażuje się w to co robię w 100 procentach i mam nadzieje ze to pomaga całemu zespołowi.

Jakie macie cele na rozpoczynający się sezon?

- Naszym marzeniem jest medal, to oczywiste. Patrzymy jednak realnie i wiemy, że w walce o „czołową czwórkę” przyjdzie nam zmierzyć się z bardzo mocnymi drużynami. Jednak najlepiej będzie, gdy będziemy się skupiać tylko na najbliższych meczach. Kiedy damy z siebie wszystko i na boisku zostawimy „całe serducho” to będę spokojna o wygrane i dobry wynik na koniec sezonu.

Może dwa zdania o Reprezentacji Polski. Jak oceniasz tegoroczne wyniki kadry?

Uważnie śledziłam ten sezon reprezentacyjny i mocno kibicowałam całej Reprezentacji. Nie chciałabym oceniać końcowego wyniku, ale myślę że każdy żałuje, że nie mógł dłużej oglądać dziewczyn na Mistrzostwach Europy.

A propos Twojej osoby - czy było jakieś „zainteresowanie” ze strony sztabu szkoleniowego Reprezentacji Polski?

- Hmm… nic mi o takowym "zainteresowaniu" niewiadomo (śmiech).

Na zakończenie tradycyjne już „dwa zdania” do kibiców Polskiego Cukru Muszynianki…

- Serdecznie zapraszamy do gorącego kibicowania naszej drużynie w tym sezonie. Wierzymy ze z Waszą pomocą uda nam się osiągnąć wymarzony sukces. Do zobaczenia na meczach!

 

Rozmawiał Artur Ziółko


Administrator Dodał:
Administrator
Udostępnij:
Facebook Twitter Google+ Wykop Addthis
 
 

Komentarze

REKLAMA

PARTNERZY STRATEGICZNI
SPONSORZY
PATRON MEDYCZNY
SPONSOR TECHNICZNY
DOSTAWCA USŁUG HOSTINGOWYCH